bajtlik

Lektor do reklamy

Lektor jest niewidzialnym bohaterem wielu reklam. Dość rzadko zdarza się, aby postać występująca w filmie reklamowym była jednocześnie lektorem. Głos z offu ma zupełnie inne zadania: prezentuje najważniejsze informacje, wprowadza w świat przedstawiony, prowadzi oddzielną narrację lub komentuje sytuację na ekranie. Wszystko zależy od koncepcji reżysera lub producentów. W każdym przypadku jednak odgrywa bardzo ważną rolę, uzupełniającą wizualny aspekt reklamy. Dotyczy to właściwie każdej formy reklamy, zarówno telewizyjnej, jak i internetowej. Tak więc głos zza ekranu – w najprostszym rozumieniu – jest swego rodzaju narratorem. Inaczej dzieje się w przypadku reklamy radiowej. Tutaj lektor do reklamy jest po prostu kolejnym aktorem, który odgrywa – samotnie lub w zespole – powierzoną mu rolę. Dobrze dobrani aktorzy potrafią stworzyć dzieło na długo zapadające w pamięć, a co za tym idzie: przypominające o reklamowanym produkcie lub usłudze.
Należy pamiętać, że profesjonalni lektorzy wyróżniają się nie tylko wyjątkową i bezbłędną umiejętnością czytania na głos. W wielu przypadkach to także zawodowi aktorzy, którzy do odgrywanej roli potrafią dostosować intonację, wysokość dźwięków, sposób wyrażania się, a nawet akcent. Z tego powodu warto zaufać doświadczonym artystom. Zapewniają gwarancję poprawnego i nietuzinkowego przeczytania swojej partii tekstu. Jako doświadczony lektor do reklamy potrafię zinterpretować skrypty w taki sposób, aby na długo zapadały w pamięć. Wiedzę na temat aktorstwa zdobywałem na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, a umiejętności szlifowałem w wielu spektaklach na terenie całego miasta. Jednak najcenniejszym w pracy lektora doświadczeniem było współtworzenie dziesiątek ról dubbingowych do filmów, seriali i gier wideo. W tym czasie nauczyłem się również śpiewać, co może być przydatną umiejętnością w niektórych scenariuszach reklamowych. Zatrudnienie doświadczonego aktora jako lektora reklamowego stanowi gwarancję wykonania profesjonalnego, oryginalnego i odpowiadającego konceptowi spotu.
Moje umiejętności zostały już wielokrotnie wykorzystane w różnych reklamach. Od wielu lat pracuję jako profesjonalny lektor. Oglądasz telewizję lub słuchasz radia? Pewnie już kiedyś mnie słyszałeś… Nawet, jeśli nie kojarzysz mnie z moimi filmowymi czy teatralnymi wcieleniami. Dzięki aktorskim zdolnościom potrafię też modulować głosem w taki sposób, aby wydawał się niepowtarzalny. To sprawia, że każda realizacja reklamy może być naprawdę wyjątkowa. Dotychczas współpracowałem zarówno z mniejszymi markami, jak i naprawdę dużymi, międzynarodowymi firmami, które potrzebowały zaufanego głosu. Przygotowywałem reklamy m.in. dla Coca-Coli, Seata, IKEA, Rossmanna, Warki czy McDonalda. Moją pracę jako lektora do reklamy możesz zweryfikować na tej stronie internetowej. Zamieściłem reklamy, w których występowałem. Mam nadzieję, że pomogą one wyobrazić sobie moje możliwości w tym zakresie. Chętnie podejmuję współpracę z każdym, niezależnie od wielkości reprezentowanej przez Ciebie firmy. Przede wszystkim liczy się wysokiej jakości wykonanie w profesjonalnym studiu nagraniowym.
Ponieważ miałem już okazję sprawdzić się w roli lektora do reklamy niejednokrotnie, mój głos stał się powszechnie rozpoznawalny. Znajoma barwa głosu wzbudza zaufanie odbiorców – można to łatwo samemu zaobserwować. To jest atut, który możesz wykorzystać we własnej reklamie. Jako lektor do reklamy mogę przyciągnąć sporą grupę potencjalnych klientów, którzy będą mieć pozytywne skojarzenie z Twoimi produktami lub usługami. Budowanie świadomości marki i łączenie jej z dobrymi wspomnieniami jest powszechną strategią marketingową. Znajomy lektor może stać się częścią tej taktyki zwracania uwagi na ofertę.
Na samym początku ustalam wszystkie szczegóły ze zleceniodawcą. Staram się dowiedzieć wszystkiego, co będzie mi potrzebne do odegrania satysfakcjonującej roli. Na charakter nagrania wpływa wiele czynników, dlatego im więcej informacji otrzymuję, tym lepiej jestem w stanie wywiązać się z zadania. Po otrzymaniu tekstu do przeczytania przystępuję do właściwej realizacji. Korzystam z fachowego studia nagraniowego, dzięki któremu mój głos brzmi profesjonalnie i nadaje się do wykorzystania w każdej reklamie – radiowej, telewizyjnej czy internetowej. Jeśli moja interpretacja nie spełni Twoich wymagań, albo po prostu nie będzie tym, czego dokładnie oczekujesz – będę nagrywać kolejne wersje. Zazwyczaj powstaje ich kilka i spośród nich wybiera się tę, która najlepiej wpisuje się w istniejącą koncepcję. Jestem otwarty na wszelkie uwagi. Sam również staram się jak najlepiej zrealizować zlecenie, a z zobowiązań wywiązuję się terminowo.