Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/bajtlikc/domains/bajtlik.com/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/bajtlikc/domains/bajtlik.com/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/bajtlikc/domains/bajtlik.com/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Najlepsze studia nagrań na świecie | Lektor Piotr Bajtlik

Najlepsze studia nagrań na świecie

profesjonalne studio nagrań

Profesjonalne studio nagrań umożliwiające wydobycie najczystszych dźwięków i wyprodukowanie materiału najwyższej jakości, to często jeden z podstawowych elementów sukcesu w branży muzycznej, filmowej czy reklamowej. Z racji współpracy ze znanymi artystami o często barwnej osobowości, niektóre studia obrastają legendą i stają się wyznacznikiem muzycznego sukcesu wśród początkujących twórców.

Za przykład z pewnością może posłużyć najbardziej znane na świecie londyńskie studio nagrań Abbey Road, mieszczące się przy ulicy o tej samej nazwie. W istniejącej od 1931 roku firmie nagrywała cała plejada gwiazd reprezentujących zupełnie odmienne nurty muzyczne, spośród których wspomnieć na pewno należy o Pink Floyd, Placido Domingo, Iron Maiden, Oasis czy Spice Girls. Miejsce to najbardziej rozsławiła jednak kultowa brytyjska grupa The Beatles, nagrywając tu w 1969 roku słynny album „Abbey Road”. Obecnie dla wszystkich fanów i wielbicieli muzyki, studio przygotowało nie lada niespodziankę w postaci specjalnej aplikacji umożliwiającej wirtualne zwiedzenie jego zakątków oraz pokazującej, jak wyglądają prace nad realizowanymi tu projektami.

Inspiracja i odpoczynek

Studio nagrań to nie tylko bezosobowe, nowoczesne pomieszczenie przeznaczone do pracy, ale również miejsce, gdzie artyści zmuszeni są do wielogodzinnego przebywania i wykrzesania z siebie maksimum talentu oraz ekspresji. Z tego względu równie ważna jak profesjonalny, służący do nagrywania sprzęt, jest niepowtarzalna atmosfera oraz różnego rodzaju udogodnienia, w które z czasem zaczęto wyposażać tego typu miejsca. Z tego trendu zrodziło się wiele bardzo ciekawych kompleksów, gdzie muzycy oraz twórcy zajmujący się szeroko pojętym dźwiękiem mogą nie tylko pracować, ale również odpoczywać i cieszyć się niekonwencjonalną architekturą, piękną przyrodą czy odważną aranżacją. Jednym z pierwszych takich miejsc było założone na Karaibach w latach 80. XX wieku AIR Studios, które z racji atrakcyjnego położenia umożliwiało artystom wypoczynek wśród egzotycznych i niespotykanych krajobrazów.

Na wyspie, w kościele lub w gwiezdnym miasteczku

Współczesnym odpowiednikiem tego studia jest znajdujące się na przepięknej greckiej wyspie Santorini – Black Rock Studios, oferujące muzykom nie tylko najnowocześniejszy sprzęt, ale również luksusowe pokoje, basen, jacuzzi oraz przepiękne widoki rozciągające się z tarasów utrzymanej w greckim stylu willi.

Zupełnie inne wrażenie sprawia jedno z najsłynniejszych miejsc do nagrywania muzyki, mieszczące się w byłym kościele w Nashville – studio Ocean Way. Dzięki nietypowej architekturze stwarza doskonałe warunki akustyczne, docenione m.in. przez takich muzyków jak Beyonce, Sheryl Crow czy Paul Simon.

Wśród czołowych, światowych firm zajmujących się dźwiękiem znajduje się również polskie studio nagrań zlokalizowane w ogromnym, przypominającym kosmiczne kapsuły kompleksie filmowym Alwernia Studios. Będąca laureatem wielu prestiżowych nagród firma zajmuje się realizacją różnorodnych projektów filmowych, reklamowych oraz muzycznych, a odważna architektura i bliskość Krakowa to dodatkowe atrakcje dla pracujących tu twórców. Nagrania lektorskie w tym studio to czysta przyjemność.

Praca z dźwiękiem wymaga spełnienia określonych standardów jakości, a z racji tego, że jest to proces twórczy, ogromne znaczenie ma również stworzenie artystom najlepszych warunków, dzięki którym będą mogli wspiąć się na wyżyny swoich możliwości. Z tego względu najsłynniejsze światowe studia tak dużą wagę przywiązują do niekonwencjonalnych i inspirujących rozwiązań.

04/15/2019 | Bez kategorii | 0 Comments

Leave a commentCopyright ©2018
Piotr Bajtlik - Nagrania Lektorskie