Nagrania_lektorskie_voice_over5

Lektor do czytania książek

Audiobooki - receptą na brak czasu

Czytanie książek to niezwykle rozwijające zajęcie, jednak w natłoku codziennych obowiązków nie zawsze udaje się znaleźć czas na tego rodzaju rozrywkę. 😉 Dobrym rozwiązaniem okazują się więc audiobooki, które można przesłuchać chociażby w drodze do pracy. Audiobooki oceniane są w dużej mierze przez pryzmat lektora. To od niego zależy, czy danej książki słucha się z przyjemnością, czy też może lektura sprawia wrażenie zbyt monotonnej. Profesjonalny lektor powinien zatem pobudzać wyobraźnię i zachęcać do dalszego zapoznania się z opowieścią. W tym celu musi odpowiednio operować głosem, aby w przekonujący sposób przekazać wszystkie emocje: złość, zdziwienie, rozczarowanie, zakochanie i wiele więcej. Nie jest to jednak łatwe zadanie i wymaga odpowiedniego przygotowania. Niewątpliwie doświadczenie aktorskie lektora w przypadku audiobooków ma duże znaczenie. Nie każdy aktor może być jednak lektorem. 

Specyfika pracy lektora czytającego audiobooki

Oferuję swoje usługi jako lektor do czytania książek (audiobooków), ponieważ poza typowo zawodowym podejściem do tego typu projektów, jest to po prostu jedna z moich pasji. Staram się jak najwierniej oddać stany emocjonalne bohaterów książki. Audiobook jest jednak formą specyficzną, odmienną od tego z czym do czynienia mamy np. w teatrze. Czytając książkę musimy kreować kolejnych bohaterów i ich emocje w sposób sugestywny, ale jednocześnie na tyle powściągliwy, by nie zaburzyć klimatu i tempa narracji. To niezwykle ciekawe zajęcie jest jednocześnie wymagające oraz rozwijające. Jestem lektorem zarówno powieści, mniejszych form literackich, jak i bajek dla dzieci. Chętnie podejmę się każdego wyzwania zawodowego, o ile tylko stwierdzisz, że dobrze pasuję do Twojego projektu. 

Z mojej strony możesz liczyć na pełne zaangażowanie oraz profesjonalizm. Wspólnie ustalamy termin konkretnych zadań, a następnie ja ściśle trzymam się naszych ustaleń. Jeżeli chcesz sprawdzić, jak dokładnie brzmi mój głos w różnych wersjach, zachęcam do przesłuchania nagrań dodanych na mojej stronie internetowej. Pozwoli to na ogólny ogląd moich umiejętności. Niemniej, najlepszym rozwiązaniem jest nagranie próbki konkretnego zlecenia. W ten sposób możesz dowiedzieć się, czy na pewno odpowiada Ci sposób, w jaki pracuję.

Lektor czytający książki ma przed sobą trudne wyzwanie - musi opowiedzieć historię w taki sposób, aby stała się dla odbiorcy wciągająca i interesująca. Sprawdź moje dotychczasowe doświadczenie, a przekonasz się, że poradzę sobie z tym zadaniem! Czekam na Twoją wiadomość. 🙂

Profesjonalną jakość uzyskasz tylko wtedy, gdy lektor korzysta z profesjonalnego sprzętu. Dysponuję własnym studiem pod Warszawą, gdzie zajmuję się realizacją większości zleceń. Zyskujesz więc pewność, że nagranie będzie się charakteryzowało wysoką jakością dźwięku.

Zapraszam do kontaktu!

Chcesz poznać moje stawki za minutę nagrania? Serdecznie zapraszam do bezpośredniego kontaktu! Każdy projekt wyceniam indywidualnie. Na ostateczny koszt wpływa wiele czynników, należy do nich przede wszystkim długość skryptu oraz termin realizacji. Staram się pracować szybko i sprawnie, dlatego myślę, że wspólnie dobierzemy odpowiedni termin, na który gotowe ma zostać zlecone zadanie. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na mój temat, zajrzyj do zakładki O Mnie, która pozwoli Ci na bliższe poznanie mojej osoby.