Portfolio

All
Animacje
Bajki
Biznes
Gry komputerowe
Internet
Poczta głosowa
Audiobook
Radio
Prezentacje
Telewizja
Film
Reklama
Reklama internetowa
Reklama telewizyjna
Reklama radiowa

Lektor do animacji

Animacje, Bajki, Biznes

Lektor do gier komputerowych

Gry komputerowe, Internet

Lektor IVR

Biznes, Poczta głosowa

Lektor do czytania książek

Audiobook, Internet, Radio

Lektor do prezentacji

Biznes, Prezentacje

Lektor do bajki

Bajki, Internet, Telewizja

Lektor do filmu

Film, Internet, Telewizja

Lektor do Spotu Internetowego

Internet, Reklama, Reklama internetowa

Lektor do Reklamy Telewizyjnej

Reklama, Reklama telewizyjna, Telewizja

Lektor do reklamy radiowej

Radio, Reklama, Reklama radiowa

Czym zajmuje się lektor?

Lektor czaruje swoim głosem... a mocą swoich słów potrafi wzbudzić u słuchacza emocje, wywołać odpowiedni nastrój lub przekazać ważną informację. Przekonajcie się Państwo, że doskonale opowiedziana historia może być kluczem do sukcesu i sposobem na przedstawienie pewnej wizji świata. Świadome budowanie relacji i więzi z odbiorcami, poprzez oddziaływanie głosem na ich uczucia i wyobraźnię na pewno przyczyni się do lepszego zapamiętania konkretnego przekazu bądź wypowiedzi.

W studio lektorskim, można wykonywać następujące usługi:

-rejestracja głosu do reklamy telewizyjnej, internetowej: przykuwający uwagę głos jest idealnym uzupełnieniem ciekawego spotu reklamowego. Jego właściwie dobrane brzmienie ma ogromny wpływ na zapamiętanie produktu i pozytywny odbiór przekazu przez grupę docelową. W przypadku reklam warto skorzystać z usług lektora, którego głos jest powszechnie rozpoznawalny, co zdecydowanie przełoży się na większe zaufanie odbiorców do promowanej marki lub produktu.

-rejestracja głosu do reklamy radiowej: nagranie głosowe do jingli, spotów, komunikatów, prezentacji i przerywników radiowych. W przypadku wypowiedzi radiowych praca słowem jest szczególnie ważna, ponieważ głos to praktycznie jedyne narzędzie (oprócz podkładu dźwiękowego), które dociera do słuchacza. Odbiorca nie ma styczności z obrazem, musi więc użyć własnej wyobraźni, a odpowiednia barwa i ton głosu powinna naprowadzić go na właściwą drogę. Zaletą reklamy radiowej jest niski koszt oraz to, że można usłyszeć ją w wielu miejscach: w pracy, podróży, środkach komunikacji miejskiej.

-rejestracja głosu do animacji: lektor użycza swojego głosu na potrzeby animacji filmowej, biznesowej, instruktażowej, edukacyjnej, promocyjnej. Ciekawe brzmienie pomaga w utrwaleniu przekazu i lepszym zrozumieniu całej opowieści. Idealny lektor potrafi dopasować intonację głosu do emocji przeżywanych przez postacie oraz przekazać treść i atmosferę animacji, nie zakłócając jednocześnie jej przekazu.

-rejestracja głosu do gier komputerowych: lektor może użyczyć swojego głosu zarówno do narracji historii, jak i bohaterom gry. Mowa lektora powinna przede wszystkim odzwierciedlać atmosferę sytuacji w grze i być zrozumiała dla graczy. Wykorzystanie głosu lektora jest świetną alternatywą dla dubbingu i napisów, które rozpraszają użytkowników i przeszkadzają w śledzeniu fabuły, zasłaniając dolną część ekranu. Dobry lektor nie zakłóca oryginalnych kwestii wypowiedzianych przez aktorów w języku obcym, a odpowiednią modulacją głosu sprawia, że gra jest bardziej wciągająca i ciekawa.

-rejestracja głosu do IVR: profesjonale nagranie zapowiedzi do centrali telefonicznej, infolinii, komunikatu głosowego. Na życzenie Klienta możliwe jest dodanie podkładu muzycznego do zapowiedzi. IVR umożliwia m.in. automatyczne wybranie rodzaju potrzebnej informacji lub usługi, weryfikację tożsamości osoby dzwoniącej za pomocą podania jej numeru, PIN-u lub dedykowanego hasła. Główne przykłady zastosowania systemów IVR-owych to bankowość telefoniczna, systemy obsługi kart, telemarketing oraz rejestracje medyczne. Wykorzystanie systemów IVR-owych umożliwia polepszenie obsługi klienta, a także zmniejszenie kosztów pracowniczych.

-rejestracja głosu do prezentacji: nagrania głosowe do różnego rodzaju prezentacji multimedialnych: naukowych, instruktażowych, firmowych, produktowych, promocyjnych, rekrutacyjnych, szkoleniowych, edukacyjnych, filmowych, czy też przedstawień interaktywnych. Wypowiedź lektora może także uzupełniać pokaz zdjęć i filmów w serwisie YouTube. Odpowiednio dobrany głos lektora ma znaczący wpływ nie tylko na sukces biznesowy prezentacji, ale również na pewność siebie osoby prowadzącej wystąpienie.

-rejestracja głosu do bajek, audiobooków: audiobooki to książki w wersji dźwiękowej, czyli nagrania zawierające odczytany przez lektora tekst publikacji. Audiobooki zyskują coraz większą popularność wśród zabieganego społeczeństwa, można je przesłuchiwać podczas drogi do pracy, biegania, czy też jazdy samochodem. Audiobooki oceniane są na podstawie głosu lektora i to od niego zależy, czy słuchacz poświęci swój czas na daną książkę, czy też znudzi się lub zdenerwuje i wybierze inną propozycję. Idealny lektor do audiobooków potrafi wykreować bohaterów książki, nadać im oryginalny charakter oraz sprawić, że odbiorca ujrzy postać oczami wyobraźni. Dodatkowym atutem lektora będzie także doświadczenie aktorskie. W przypadku opowieści dla najmłodszych szczególnie cenione są osoby, posiadające niski, ciepły głos. Lektor swoją pracą przyczynia się nie tylko do zainteresowania dzieci treścią bajki, ale również do obcowania maluchów z precyzyjną, wyraźną mową i poprawną polszczyzną.

-rejestracja głosu do filmu: wykorzystywanie głosu lektora w filmach dokumentalnych lub fabularnych to jedna z najpopularniejszych form tłumaczenia obcojęzycznych wypowiedzi w naszym kraju. W przypadku seriali i filmów najlepiej, jeśli lektor jest subtelny i nie zwraca na siebie szczególnej uwagi tak, aby widz mógł skoncentrować się na obrazie i fabule. Osoba czytająca, pozostając w cieniu, nie powinna też okazywać przesadnych emocji, ale taktownie sterować głosem towarzyszącym. Nagrania lektorskie są znacznie tańsze niż dubbing, a jednocześnie stanowią doskonałą alternatywę dla napisów.

Profesjonalne studio lektorskie

Specjalistyczne studio lektorskie jest niezbędne do nagrań wysokiej jakości. Sprzęt nagraniowy najlepszej klasy oraz doświadczenie pozwalają stworzyć produkcje, które porywają tłumy! Powierzenie swojego projektu ekspertom to gwarancja rzetelnego wykonania poszczególnych partii materiału, ciekawych efektów dźwiękowych, niepowtarzalnego brzmienia, a także współpracy z doświadczonymi realizatorami dźwięku, którzy zadbają o idealny poziom nagrania, ewentualną obróbkę i mistrzowski mastering.

Copyright ©2018
Piotr Bajtlik - Nagrania Lektorskie